Žijeme ve světě WTF- Wikipedie, Twitter a Facebook

5. dubna 2012 v 14:39 | Kája Kájinek :D |  Když něco zbytečně popisuju...
WTF je hodně používaná zkratka na facebooku, ale i na twitteru. Často jí ale slýchám kolem sebe- spolužák se baví se spolužačkou, a najednou vykřikne: "WTF!" Znamená to What The Fu*k, ne taky Co To Kur*a...?
Podle těchto zkratek by se dalo výstižně říci, v jaké, světě žijeme- ve světě kopírovaných článků z tetičky Wiki, ve světě tweetujících lidí na twitteru a ve světě statusků na facebooku.
Asi si dovedete představit život v tomto světě- vždyť jste jeho součástí.
Dám jako příklad tipický den nějaké dívky... říkejme jí třeba Marta.
Když ráno Marta stala-bylo kolem šesté hodiny raní- rychle startovala počítač. Na dnešek mají mít referát, a ona na něj zapomněla! Šla na wikipedii-kde jinde by přeci našla tak dobré informace! Celé to pouze zkopírovala a odstranila odkazy, přidala pár fotek a vytiskla to-referát splněn.
V 6:45 se mocně udeřila do čela, popadla tašku, a běžela na autobus. Zapomněla, že odjíždí v 6:50 a přeci nepůjde do školy pěškobusem! Stihla to jen tak tak.
V autobuse vytáhla svůj úžasný LG mobil (dotykáč!) a fofrem vlezla na facebook. Co jiného taky dělat, když je v autobuse taková nuda? No a, že na sedačce za ní seděla její bývala kamarádka (bývalá, protože nesdílela Martinu lásku k fotografování se na facebook, kvůli tomu se také pohádali).
Marta dokkázala hodiny prosedět u facebooku, díky tomu také neměla splněny všechny domácí úkoly. Bývala jedničkářka, nejlepší ze třídy, teď se během půl roku dostala mezi tři nejhorší žáky ze třídy.
Její bývalá kamarádka (říkejme jí třeba Zuzka) o ní měla vážně velké starosti, protože nechtěla, aby opakovala ročník.
Konečně autobus dorazil ke škole. Marta se odhlásila z facebooku a šla duchem nepřítomná do školy. Přemýšlela, jak bude pózovat na svých dalších fotkách! Co na tom, že dnes bude předčítat ten referát před celou třídou, co na tom, že píší velkou písemku z matematiky.. Fejzíček je přece mnohem důležitější.
Samozřejmě- referát jen tak tak vykoktala a z písemky má za pět- ale no a co, teď rychle domů, nstartuje počítač, zapne fejzíček a je spokojená! K tomu ještě mrkne na twitter a je moudřejší.
Večer-tak v půl jedné ráno- vypne počítač a lehne do postele. Přemýšlí, co by mohla napsat za bezvadný statusek, aby pobavila své okolí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mary-kate33 mary-kate33 | Web | 6. dubna 2012 v 15:46 | Reagovat

Prosím o pomoc a postup  do 3 kola tady  jsem tam jako mary-kate33  http://barbara-brunette.blog.cz/1204/soutez-o-nejlepsi-blog-roku-2012-jiz-2-kolo

PS: ráda oplatím a promiň za reklamu ;-)

2 Simix Simix | Web | 6. dubna 2012 v 17:22 | Reagovat

Já Twitter nepožívám, nvm na co je, ani co to je!! Takže žiju ve světe WFBHaj. Což znamená-Wikipedie, facebooj, blog, hry aj. Jinak děkuju za tip. Zkusím to. (picnik.com) Ještě jednou děkuju. pp obíhám- budu mít nový vzhel, i když se mi moc nechce loučot s tímto :D Obíhám. P.S.- já to zase takové nemám jako z toho příběhu, mobil skoro nikam nenosím, Fb jen půl hodiny, páč nestíhám a dělám jiné věci ... Jinak hezky napsané

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama